VINAŘSTVÍ

Když řekneme, že naše vinařství je malé a rodinné, je to pravda. Roční produkce 40 tisíc láhví a zapojení všech členů rodiny to jednoduše potvrzuje. Navíc je moderní, evropské ale taky příjemné a přátelské. Přirozenost, vyváženost, vysoká kvalita a přírodní přístup je pro nás nejdůležitější.

Budova vinařství je společným dílem nás a architekta Tomáše Havlíčka. Dokázal naše zadání zapracovat do okolní zástavby tak dokonale a citlivě, že projekt získal několik ocenění za architekturu. Pro nás je ale nejdůležitější to, že se v ní cítíme dobře a že vinice máme skutečně na dosah ruky. 

Na návštěvy a degustace u nás je dobré se předem domluvit e-mailem nebo telefonicky.

VINICE

Naše vinice najdete v trati Krásná hora ve Starém Poddvorově. Pět hektarů vinohradů roste na jižních a jihozápadních svazích se sprašovým podložím. Viniční trať, latinsky zvanou Monte Pulchra, založil ve 13. století mnišský řád cisterciáků a vinohradům se v ní daří už 800 let.

Staráme se o ně co nejšetrněji, a proto jsou všechny naše vinice už od svého založení pěstovány podle evropských ekologických zásad a pravidel. Nepoužíváme herbicidy ani systémové přípravky. Hnojíme vlastním kompostem a bylinou výsadbou do meziřadí. Taková péče se líbí všem přirozeným predátorům našich škůdců, kteří pak chrání vinice za nás. Po šesti letech šetrné péče jsme se společně s naším vinohradníkem Mikulášem rozhodli začít používat biodynamické preparáty a respektovat doporučení Rudolfa Steinera. Věříme, že díky tomu lépe porozumíme vinicím a půdě.
Na místě, kde révu poprvé vysadili cisterciáčtí mniši ve 13. století, není neočekávané, 
že pěstujeme tradiční odrůdy. Bílé odrůdy Pinot Blanc, Pinot Gris, Chardonnay, Tramín a Sauvignon Blanc doplňují modré odrůdy Pinot Noir, Cabernet Sauvignon a Merlot.