Pinot Noir

“Nejoblíbenější víno mého dědy Františka bylo burgundské modré a i když už dávno nežil, tak se to přeneslo i na mně. A tak všechno pochopitelně začalo velkým obdivem k vínům z Burgundska. Ne že bychom je znali, nebo dokonce o nich něco věděli, ale respekt jsme měli, a myslím, že oprávněný.

Pamatuju si svůj první čistý Pinot Noir z ročníku 2003, kdy jsem přesvědčoval kamaráda Dochtora, ať nepoužíváme síru, a byl jsem tak nadšený z výrazného tónů těkavých kyselin, že jsme celou úrodu nalahvovali z 25-litrového demižonu rovnou do malých třetinkových lahví, aby nám co nejdýl vydržela.

Postupem času jsme se s ním naučili žít, a dnes je Pinot odrůda, kterou vysazujeme na nejlepší polohy a kvůli které pořizujeme další a další barikové sudy od Francois Freres. Víno, které nás dostalo do světa a které je tak osobité, že s ním nikdy nejsme úplně spokojeni. Má svůj život, je nezávislé, svéhlavé, nesnáší zásahy zvenčí. Autoritativní neprvoplánová kráska, kvůli které má cenu se snažit. Vlastně toto víno jenom tak nenápadně pozorujeme a necháváme na něm, ať nás zase překvapí.”

Na našem webu používáme jen nezbytné cookies soubory.

Ok, beru na vědomí