01

Naše víno

Víno

Faces

Nezávislé osobnosti s vlastním názorem na svět vína. Jakkoli svébytné a experimentální, s našimi ostatními víny sdílí respekt k surovině a minimum zásahů zvenčí.

Varietes

Náš pohled na klasické odrůdy, s velkým vlivem našeho terroir a minimem zásahů zvenčí.

Selections

Ty nejlepší sudy ze sklizně. Do těchto vín neprojektujeme žádné své záměry a představy, ale necháváme odrůdy, klony a tratě promluvit tím nejčistším hlasem, jakého byly v daném roce schopny. Prostě jen hrozny, ročník a sud špičkové kvality; výsledkem jsou vrstevnatá vína s extrémním potenciálem zrání.

Inspirace a nastavování latěk

Od rozhodnutí stát se profesionálními vinaři jsme začali cestovat po evropských vinařstvích, co to šlo

První cesty vedly samozřejmě do Burgundska, dědovy země zaslíbené; ale taky Alsaska, Toskánska, Piemontu a nejvíc do Rakouska, které máme prakticky přes kopec. Inspirace byla tak silná, že nás podle všeho tak odlišila od moravského mainstreamu, až nám nezbylo než naše vína prohlásit spíš za evropská než moravská, a většinu vín nakonec stejně vypili zahraniční návštěvníci Prahy.

Víno je absolutní součástí
gastronomie

Asi víc než vinaři nám nastavovali laťku mistři kuchaři, ke kterým jsme se chodili učit a zkoumat, co všechno je v gastronomii možné. Náš kamarád, šéfkuchař Michal Göth, nás určitě ovlivnil nejvíc. Dnes navštěvujeme po světě určitě víc zajímavých gastro podniků než vinařství; jsme přesvědčení, že víno je absolutní součástí gastronomie, a jsme patřičně hrdí, že Krásná Hora je u toho.

Na našem webu používáme jen nezbytné cookies soubory.

Ok, beru na vědomí